Coraz więcej osób odkrywa w sobie smykałkę do aranżacji wnętrz. Nie jest to jednak uprawianie sztuki dla sztuki, ich projektów nie powstydziłby się nawet architekt wnętrz z kilkuletnim doświadczeniem. Jak to się dzieje, że samouk osiąga takie „sukcesy”?

Dobrym sposobem na rozpoczęcie przygody z aranżacją wnętrz jest prenumerata czasopism wnętrzarskich. Obecnie na rynku istnieje ich kilkanaście i nie należy mylić ich z pseudo poradami dostępnymi w tygodnikach dla zapracowanych gospodyń domowych. Świetnymi i poczytnymi magazynami są między innymi Vox designe, Green 2, Dom i wnętrze, czy Cztery kąty. Zawierają one rzetelne artykuły o aranżacji wnętrz, wzornictwie przemysłowym i nowoczesnym designie – pozycja obowiązkowa dla kogoś, kto chce wczuć się w klimat wystroju wnętrz. Musimy jednak pamiętać, że czasopisma dość szybko się dezaktualizują, zwłaszcza, że co chwilę „na salony” wkraczają nowe trendy.

Aby być zawsze na czasie najlepiej korzystać z internetu. W sieci jest pełno stron zrzeszających ludzi zajmujących się aranżacją i projektowaniem wnętrz, w tym zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Portale pełne są porad, gotowych projektów i pomysłów na urządzenie zarówno biurowych jak i mieszkalnych wnętrz. To też doskonała okazja do „podpytania” ekspertów i przetarcia pierwszych szlaków.

Oczywiście mówiąc o projektowaniu wnętrz, mamy na myśli, przynajmniej na początku aranżację własnego wnętrza. To właśnie na nim najbezpieczniej jest próbować, sugerując się oczywiście wskazówkami ekspertów i amatorów. Z czasem swoją „działalność” można rozszerzyć na znajomych. Na początku dość nieśmiało, dokładając jedynie dodatków, które odmienią wnętrze, potem coraz odważniej z radykalnymi zmianami takimi jak kolory ścian i mebli włącznie.

Swoimi dokonaniami można dzielić się również na forum Leroy Merlin. Jeśli zyskamy zaufanie, naszych rad będą słuchać zupełnie „zagubieni”. Istnieją specjalne działy, w których dzieją się rzeczy niezwykłe. Metamorfozy wnętrz są tak znaczne, że nikt nie pomyślałby, że tak naprawdę samouk z wnętrza smutnego i szarego, wyczaruje pełną życia przestrzeń, pełną nasyconych barw i specyficznego klimatu.

Wystarczy odrobina determinacji i wyczucia smaku, aby móc tworzyć rzeczy, wydawać by się mogło niemożliwe. Aranżacja wnętrz nie jest łatwa, jednak jeśli ktoś „czuje ten klimat” z pewnością się w niej odnajdzie, a efekty pracy okazać się mogą naprawdę zdumiewające. Warto więc próbować.o Autorze

M.B.


Artykuł pochodzi z serwisu Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW