Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy remontowej? Od czego zacząć poszukiwania? Remont, każdej z nas kojarzy się z jednym ogromnym chaosem i kurzem, nieciągnącymi się kosztami, które rosną w zastraszającym tempie.

Wybór firmy oferującej usługi remontowe nie jest sprawą prostą, ogromna konkurencja (niestety w większości są to osoby które posiadają zarejestrowanej firmy) dorabiającej na boku. Chyba nie ma nic gorszego niż skorzystanie z takich usług. Brak umowy, brak jakichkolwiek zobowiązań i wyznaczonych obowiązków jest przyczyną większości problemów przy remontach.

Od czego więc zacząć aby przetrwać remont w warunkach spokoju i opanowani?

Oczywiste jest, że jeśli decydujemy się na firmę z ponad 15 letnim doświadczeniem jakość oferowanych usług musi być na najwyższym poziomie. Zaufanie jakie firma zdobyła przez te wszystkie lata dziś owocuje kolejnymi poleceniami. A przecież to właśnie polecenia dziś są najlepsza reklamą.

Pierwszą furtką z jakiej powinniśmy skorzystać są nasi znajomi i rodzina. Ponad 90% z nas ufa poleceniom najbliższych. Z cała pewnością przekażą nam informacje prawdziwe, nie podkoloryzowane, zdadzą relację z przebiegu remontu i jakości firmy z jakie skorzystali. Firma sprawdzona przez kogoś z naszego otoczenia, to większe prawdopodobieństwo że obejdzie się bez problemów.

Drugim miejscem gdzie można znaleźć opinię klientów, którzy skorzystali z usług danej firmy, jest Internet czyli fora internetowe oraz portale pozwalające na wpisywanie opinii na temat firm, produktów i usług.

Kiedy już mamy wybraną firmę oferującą usługi elektryczne i wykończenie wnętrz, pierwszą i najważniejsza sprawa jest umowa, czyli dokładne spisanie co, gdzie, kiedy i za ile.

Dokładne spisanie dat, obowiązków, kar i ceny zmotywuje firmę do wywiązywania się z powierzonego remontu na czas, a zamawiającego do wypłacenia wszystkich pieniędzy i zapewnienia wszystkich materiałów. Pamiętaj, nikt nie lubi jak ktoś patrzy nam na ręce, dlatego tez nie przesadzaj z podglądaniem, kontrolowaniem i szpiegowaniem. Wszystko w ramach zdrowego rozsądku.

I na koniec jeszcze kilka ważnych uwag:

- spisz wszystkie materiały, które należy do Ciebie,

- na niezbędne zakupy koniecznie wybierz się z firmą remontową,

- bądź uprzejmy, dobre słowo czy poczęstunek lub zwykła kawa czy herbata jest jak najbardziej wskazany.

Te kilka uwag, stworzyłam aby uchronić was przed widmem niekończącego się remontu. Jeśli zastosujesz się do wyżej wymienionych uwag, myślę że wszystko powinno przebiec bez zarzutów.o Autorze

FHU Bilans - montaż drzwi


Artykuł pochodzi z serwisu Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW