Filtracja oleju hydraulicznego – dlaczego jest tak ważna?

filtracja oleju

Olbromski to rodzinna firma, która posiada w ofercie oleje przemysłowe różnego rodzaju. Na pierwszym miejscu przedsiębiorstwo stawia dobro klientów. Możemy liczyć na wsparcie specjalistów podczas doboru idealnego produktu. Zaufanie klientów jest związane z wysoką jakością i atrakcyjnymi cenami usług. Na czym polega filtrowanie oleju hydraulicznego? Co znajdziemy w ofercie firmy Olbromski? O czym trzeba wiedzieć?

Filtracja oleju hydraulicznego

Firma Olbromski oferuje oleje:

  • przekładniowe,
  • hydraulicznej,
  • silnikowe,
  • dla rolnictwa,
  • motocyklowe,
  • do łodzi sportowych i rekreacyjnych,
  • przemysłowe,
  • do pojazdów zabytkowych itp. 

Systemy filtracji oleju korzystają z zaawansowanych technologii. W efekcie można wydłużyć żywotność płynów w układzie smarowania i hydraulicznym. Warto podkreślić, że za pomocą filtracji oleju hydraulicznego dochodzi do sprawnego usuwanie zanieczyszczeń. Dodatki uszlachetniające nie są wchłaniane przez filtry, co pozwala zachować skuteczność działania płynów. Niezawodne filtry mają za zadanie sprawnie oczyścić układy zawierające glikol z wszelkich zanieczyszczeń. Plusem jest możliwość wielokrotnego wydłużenia eksploatacji płynów. Każda firma można cieszyć się ograniczeniem wydatków. Nie ma mowy o odpadach, których utylizacja jest kosztowna. 

Niezawodne oleje hydrauliczne

Filtrowanie oleju hydraulicznego opiera się na opatentowanych systemach, które można podłączyć do układu smarowania. Co ciekawe, filtrowanie odbywa się inaczej, niż w przypadku klasycznych urządzeń. W procesie czyszczenia pobierana jest niewielka ilość smarującego środka, którą następnie przepuszczamy przez filtr. Ogromnie ważne jest to, że płyn w układzie może cały czas pracować, a różnica w ciśnieniu oleju jest praktycznie nieodczuwalna. 

Oleje hydrauliczne są niezbędne do działania wielu maszyn i urządzeń. Poza smarowaniem elementów, pozwalają na odprowadzania ciepła, jakie powstaje podczas tarcia danych komponentów. Nie bez znaczenia jest zabezpieczenie układu przed działaniem zewnętrznych czynników. Trzeba mieć na uwadze utrzymanie oleju w dobrym stanie. Szeroką ofertę znajdziemy w firmie Olbromski. 

Istotne informacje

Awaria układu hydraulicznego bardzo często wiąże się z zanieczyszczeniem olejów. Użytkownicy muszą mieć na uwadze diagnostykę stanu oleju i regularne sprawdzanie. Dodatkowo warto postawić na filtrację oleju hydraulicznego. Na czym polega filtracja oleju? Najprościej rzecz ujmując, ma ona za zadanie oddzielić zanieczyszczenia przez mechaniczne zatrzymanie ciał stałych w przegrodach filtra. Czynność jest wykonywana z użyciem urządzenia filtrującego. Cały proces trwa od 2 do 4 godzin. 

Solidne agregaty filtracyjne są tworzone na bazie nowoczesnych technologii i wytrzymałości. Posiadają specjalny filtr magnetyczny, który ma na celu wyłapywać opiłki w oleju. Okazuje się, że jest to niezwykle precyzyjny sposób diagnostyki tego, co dzieję się w układzie hydraulicznym. Wiskozowy filtr pozwala zatrzymać pozostałe zanieczyszczenia i absorbować wodę. Woda jest z pewnością jednym z największych zagrożeń dla każdego oleju. Agregaty filtracyjne, jakie znajdziemy w firmie Olbromski, posiadają certyfikat CE na całe urządzenie. To bezpieczne rozwiązanie, z którego może skorzystać przedsiębiorca. Filtracja oleju hydraulicznego przebiega nie tylko sprawie, lecz także dokładnie. Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *