Ile kosztuje pełny remont mieszkania?

Być może zastanawiasz się: „Ile tak naprawdę kosztuje pełny remont mieszkania?”. Na szczęście istnieje kilka sposobów na oszacowanie kosztów remontu. HomeGuide ma kilka przydatnych informacji, takich jak oszacowanie kosztów robocizny i pomocy fachowców. Możesz również przeczytać nasz artykuł na temat kosztów niektórych materiałów budowlanych, a także dowiedzieć się, jaki jest koszt zmiany lokalizacji włączników światła i gniazdek. Korzystanie z tych szacunków pomoże Ci budżet remontu.

HomeGuide szacuje koszt profesjonalnej pomocy i pracy

Zależnie od wielkości i zakresu projektu remontowego, można oczekiwać, aby zapłacić wszędzie od 25 do 60 dolarów za stopę kwadratową dla profesjonalnej pomocy i pracy. Remont mieszkania z 1 sypialnią może uruchomić od 18.000 do 45.000 dolarów, w zależności od poziomu zmian strukturalnych i ilości pracy. Remont domu może wahać się od 10.000 dolarów do 30.000 dolarów, w zależności od tego, czy jest to jedno- lub dwuskrzydłowy. Poszczególne projekty, takie jak łazienka i kuchnia refacing, kosztują od $2,000 do $5,000.

Koszt niektórych materiałów budowlanych

Skończony koszt pełnego remontu mieszkania może skończyć się kosztem więcej niż początkowej oferty, dlatego najlepiej jest zaplanować swój projekt tak wcześnie, jak to możliwe. Jak dodać do opłat z wysokiej klasy materiałów, budżet może szybko stać się wyczerpany. Podczas gdy kilka luksusowych elementów wyposażenia może podnieść wartość wynajmu i sprawić, że przestrzeń stanie się bardziej mieszkalna, mogą one szybko wyczerpać Twój budżet. W takim przypadku należy zaplanować „zlecenia zmian”, czyli dopłaty do materiałów lub usług, które nie są zawarte w umowie.

Aby oszacować koszty, poproś firmę budowlaną o przeszłe projekty. Możesz użyć historycznych kosztów podobnych projektów, aby określić, jakie będą obecne koszty budowy. Zapytaj również, ile zazwyczaj warte są materiały budowlane w Twojej okolicy. Koszty budowy zależą od wielkości budynku i lokalizacji. Im więcej powierzchni kwadratowej remontujesz, tym wyższy koszt jednostkowy materiałów budowlanych i pracy.

Podstawowe remonty mieszkań mogą kosztować od 50 000 do 300 000 dolarów. Niektóre remonty są proste, takie jak aktualizacja blatów i płytek. Jednak rozległe projektowanie i przebudowy mogą być wymagane, w tym dostosowanie układów hydraulicznych i wprowadzenie wysokiej klasy urządzeń. Aby tego uniknąć, ważne jest, aby znaleźć firmę z dużym doświadczeniem w renowacji budynków mieszkalnych. Przeciętny remont kosztuje od pięćdziesięciu do siedemdziesięciu dolarów za stopę kwadratową.

Koszt zmiany lokalizacji przełączników światła i gniazd

Dodanie większej liczby gniazdek elektrycznych do mieszkania zmniejszy liczbę walk o ładowanie telefonu. Jeśli nie jesteś elektrykiem, możesz znaleźć wykwalifikowanego i rzetelnego elektryka na Thumbtack lub innych stronach internetowych. Możesz również wykonać instalację samodzielnie, jeśli masz wystarczające doświadczenie. Po określeniu kosztów instalacji, możesz przejść do następnego kroku. Oprócz prac elektrycznych, będziesz musiał znaleźć odpowiedniego elektryka, który wykona pracę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *