Jak wykopać dół pod staw – ile metrów w ziemi?

Zanim zaczniesz, musisz określić, jak głęboki ma być twój staw. Ogólnie rzecz biorąc, im głębszy jest staw, tym bardziej naturalnie będzie wyglądał. W zależności od regionu, stawy na podłożu skalnym będą wymagały głębszych otworów niż te na innych rodzajach gleby. Niektóre regiony wymagają użycia młotów pneumatycznych, aby przebić się przez twarde warstwy. Jednak w tych ekstremalnych warunkach trzeba będzie znaleźć kreatywne sposoby na wykopanie dziury i nadal mieć wystarczająco dużo miejsca do pracy.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z wsparciebudowy.pl

Wybór miejsca na staw

Przed podjęciem decyzji o lokalizacji stawu należy określić, ile miejsca mamy do dyspozycji. W przypadku stawów nawadniających należy kopać głębiej, ponieważ głęboka woda utrzymuje niższą temperaturę wody powierzchniowej. Planując lokalizację stawu, należy wybrać miejsce, w którym można łatwo zobaczyć staw i gdzie będzie można zobaczyć powstały krajobraz. Najlepsze miejsce na staw będzie widoczne z najbardziej popularnej przestrzeni zewnętrznej, takiej jak pokład lub okno. Chociaż lato jest zazwyczaj uważane za najlepszy czas na oglądanie stawu, można również wybrać lokalizację, w której łatwo jest zobaczyć staw pod wieloma kątami.

Aby zaplanować rozmiar stawu, należy najpierw obliczyć objętość gleby i wykopów potrzebnych do jego budowy. W zależności od rodzaju stawu, który chcesz, może być konieczne wykopanie do więcej niż jednego poziomu. Przed rozpoczęciem kopania należy zmierzyć objętość gleby i określić głębokość wody. Należy również oszacować objętość rozszerzonej i zagęszczonej gleby. Następnie dodaj dwie stopy dla standardowych dodatków rozliczeniowych.

Wybór wykonawcy

Wybór wykonawcy do wykopania dziury w stawie powinien być dokonany po dokładnym zbadaniu obszaru i lokalnych przepisów. Pomoże to zaoszczędzić czas, pieniądze, materiały i ból głowy podczas procesu budowy. Pierwszym krokiem jest zarysowanie obszaru. Po tym, należy wykopać otwór testowy, aby sprawdzić głębokość gruntu. W zależności od lustra wody, może to być wszędzie od jednej stopy do setek stóp.

Dobry wykonawca będzie wiedział, jak głęboko wykopać dziurę w stawie. Na przykład, jeśli budujesz staw na szczycie bedrock, będzie to wymagało więcej czasu i wysiłku, aby kopać. Ogólnie rzecz biorąc, głębszy staw wygląda bardziej naturalnie i nie będzie wymagał rozległego wykopu. W niektórych częściach kraju do przecięcia twardych warstw potrzebne są młoty pneumatyczne. W takich warunkach wykonawca musi wykazać się kreatywnością i być przygotowanym na dokonanie niezbędnych ustaleń.

Wybór wkładki do stawu

Pierwszym pytaniem, które należy zadać sobie podczas budowy skimmera / filtra / stawu, jest to, ile wkładki należy użyć. Pojedynczy wkład nie pokryje wystarczająco dużej przestrzeni dla małego stawu. W takim przypadku należy kupić większy wkład lub wykopać półkę wokół stawu. Tak czy inaczej, upewnij się, że najpierw wykopiesz mały otwór, ponieważ może to sprawić, że proces ten będzie bardziej czasochłonny i kosztowny.

Grubość wykładziny jest również ważna do rozważenia. Ogólnie rzecz biorąc, grubsze wykładziny są silniejsze i są w stanie wytrzymać warunki środowiskowe i mechaniczne lepiej, ale są one również droższe i trudniejsze do zainstalowania. Grubsze wykładziny mają również tendencję do ważenia więcej i są trudniejsze w obsłudze, ale zapewniają dodatkową ochronę wewnątrz stawu. Aby wybrać odpowiednią grubość wykładziny, należy wiedzieć, jak głęboki jest staw i ile metrów w ziemi będzie się znajdował.

Wybór wykonawcy stawu

Wybór renomowanego wykonawcy stawu ma zasadnicze znaczenie dla wymarzonego stawu. Budowa stawu wymaga znacznych umiejętności i wiedzy. Wprawdzie bardziej doświadczony wykonawca może kosztować więcej, ale płacimy za jego wiedzę. Najlepszym sposobem wyboru wykonawcy stawu jest ustalenie realistycznego budżetu i wybranie wartości ponad cenę. Podczas gdy możesz być kuszony, aby przejść z najtańszym oferentem, będzie to prawdopodobnie skutkować substandardowym stawem.

Przed wybraniem renomowanego wykonawcy stawu, należy rozważyć rodzaj gleby, którą masz w swojej nieruchomości. Nie tylko wpłynie to na funkcjonalność stawu, ale także zwiększy jego wartość. Ponadto ważne jest, aby rozważyć, gdzie umieścić kamienie, skały i brud do budowy stawu. Upewnij się również, że wykonawca może łatwo dostać się na miejsce i zapewnić odpowiednie zagospodarowanie terenu. Po określeniu tych czynników, można przystąpić do zatrudniania wykonawcy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *