Osuszanie murów – jak wykonać?

W jaki sposób osuszać ściany? Istnieje kilka sposobów, aby to osiągnąć. Wentylatory o dużej objętości mogą być używane, aby pomóc przyspieszyć proces suszenia, a także można wynająć osuszacz z centrów poprawy domu. Dla lepszych rezultatów, upewnij się, że wentylujesz pomieszczenie, aby pozwolić ścianie oddychać. Możesz również wywiercić otwory w ścianach, aby umożliwić przepływ powietrza. I wreszcie, upewnij się, że używasz wentylatora wyciągowego, jeśli to możliwe.

Suszenie uszkodzonych wodą ścian

Jeśli doświadczyłeś pękniętej rury w swoim domu lub szukasz wysuszenia uszkodzonych wodą ścian w swoim domu, będziesz musiał zatrzymać wodę, zanim będzie mogła spowodować więcej szkód. Gdy woda jest wyłączona, usuń wszystkie dekoracje ścienne, tkaniny i półki. Jeśli woda jest przesiąknięta przez pokrycia ścienne, należy je usunąć od razu, aby promować przepływ powietrza i zapobiec powstawaniu pleśni i mildew.

Możesz być w stanie wysuszyć uszkodzone wodą ściany samodzielnie, jeśli szkoda jest mała i nie jest widoczna. Jednak większe ilości wody będą wymagały pomocy profesjonalisty do naprawy. Uszkodzone wodą ściany są zazwyczaj dość trudne do zauważenia, więc pierwszym krokiem jest wyłączenie wody. Jeśli rura pękła, natychmiast wezwij hydraulika, aby ją naprawił. W międzyczasie można użyć wentylatorów lub osuszaczy powietrza, aby przenieść powietrze wokół wilgotnych ścian.

Następnym krokiem jest znalezienie źródła wody w ścianach. Może to być sąsiad lub osoba trzecia. Źródłem wody może być również nieszczelna rura wewnątrz ścian. Kiedy wynajmujesz profesjonalistę, aby wysuszyć uszkodzone wodą ściany, możesz być pewien, że używają zaawansowanego sprzętu, w tym potężnych osuszaczy i ciężkich wentylatorów. Profesjonaliści ocenią uszkodzenia i określą najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Suszenie uszkodzonych przez wodę ścian może wymagać rozległej pracy, dlatego istotne jest, aby najpierw ocenić zakres uszkodzeń. Pamiętaj, że jeśli nie wysuszysz prawidłowo uszkodzonych przez wodę ścian, mogą one spowodować więcej szkód, a nawet wywołać problemy zdrowotne. W razie wątpliwości wezwij fachowca lub wykonawcę, który pomoże Ci w tej pracy. Ponadto, ważne jest, aby określić przyczynę wycieku, aby zapewnić najlepszą szansę zapobieżenia dalszym szkodom.

Identyfikacja wilgotnych obszarów

Pierwszym krokiem w rozwiązywaniu problemów z wilgocią jest identyfikacja, gdzie one są. W starszych budynkach może to być wilgoć od ziemi, ale możliwe jest również znalezienie jej w nowej nieruchomości z niewystarczającą wentylacją. Dobrą wiadomością jest to, że problemy z wilgocią mogą być często łatwo naprawione, a nawet niektóre proste środki majsterkowania mogą pomóc w zapobieganiu dalszym szkodom. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zidentyfikować wilgotne obszary w ścianach. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zacząć.

Identyfikacja wilgotnych obszarów podczas suszenia ścian może być zdradliwa. Możesz błędnie myśleć, że problemem jest wentylacja, ale tak nie jest. Osuszanie pokoju z pękniętą rurą tylko zwiększy wilgotność w pomieszczeniu. Ponadto malowanie nad wilgotnymi ścianami nie jest trwałym rozwiązaniem. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest obserwowanie oznak i wykonywanie niezbędnych napraw. A gdy już zidentyfikujesz wilgotne obszary, możesz przejść do kolejnego etapu osuszania ścian.

Jeśli nie wiesz, czego szukać w wilgotnych obszarach, spróbuj wykonać test foliowy. Jeśli dotkniesz grzbietem dłoni do wilgotnej ściany, zobaczysz, gdzie jest ona wilgotna. Jeśli folia wyschnie, mamy do czynienia z wilgocią podnoszącą się lub przenikającą. Wilgoć od ziemi jest zwykle spowodowana wilgocią powyżej poziomu gruntu i może być trudna do zidentyfikowania. Jeśli jednak nie jesteś pewien, jaki to rodzaj wilgoci, miernik wilgoci może ci pomóc.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak zidentyfikować wilgoć wznoszącą. Ten problem nie jest łatwy do wykrycia, ale ważne jest, aby zająć się nim tak szybko, jak go znajdziesz. Wykonując te kroki, możesz zapobiec dalszym szkodom. Jeśli masz problem z wilgocią od ziemi, będziesz w stanie poradzić sobie z nim zanim się pogłębi. Jest to również najlepszy czas na podjęcie działań. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych znaków, powinieneś natychmiast skontaktować się ze specjalistą od wilgoci i rozpocząć proces leczenia.

Używanie wentylatorów

Jeśli masz uszkodzenia wody na ścianach, najlepszym sposobem na ich osuszenie jest użycie wentylatorów. Wentylatory te mogą pomóc w przyspieszeniu procesu suszenia. Otwórz okna i użyj osuszaczy, jeśli to konieczne. Jeśli masz rozległe uszkodzenia wody, profesjonalista jest lepszą opcją. Ceny za osuszanie szkód wodnych będą się różnić w zależności od stopnia uszkodzenia, ale większość firm zapewnia bezpłatne wyceny. Po zakończeniu wstępnego suszenia, można użyć wentylatorów do utrzymania komfortowej temperatury.

Portable wentylatory są dobrą opcją, ponieważ większość ludzi je posiada. Głównym celem używania wentylatorów jest cyrkulacja powietrza, która pomaga usunąć wilgoć. Chociaż wentylatory są świetne do osuszania ścian, nie eliminują jej całkowicie. Używanie wentylatorów w wilgotnym obszarze nie gwarantuje, że nie będzie innych uszkodzeń. Stęchły zapach jest czerwoną flagą, że gdzieś jest pleśń, więc bądź świadomy przyczyny.

Używanie wiertła

Aby osuszyć swoje ściany, wywierć w nich otwory. Jest to stosunkowo łatwy proces, ale będzie wymagał użycia wiertła, które jest przeznaczone do prac murarskich. Po pierwsze, trzeba będzie wybrać odpowiednie wiertło dla swojej pracy. Jest to również dobry pomysł, aby użyć wiertła, które ma jedną ustawienia prędkości. Po podjęciu decyzji o wiertło, należy ustawić wiertło na niskiej prędkości i trzymać go stabilnie podczas wiercenia. Można kupić wiertła do suchej zabudowy w większości sklepów sprzętowych lub sklepach z artykułami gospodarstwa domowego.

Efektywność energetyczna procesu suszenia jest mierzona jako całkowite ciepło dostarczane do domeny obliczeniowej z jednego otworu. Wartość ta jest wykreślana względem ilości masy wilgoci w ścianie. Po uzyskaniu liczby otworów w ścianie murowanej, można obliczyć zużycie energii na m tej ściany. Należy również wziąć pod uwagę odległość między otworami wiertniczymi, która na ogół jest dwa razy większa od szerokości domeny obliczeniowej.

Zanim zaczniesz, upewnij się, że dowiesz się, ile wody jest w ścianach. Jeśli otwory znajdują się 2 cale od podłogi, to woda jest prawdopodobnie obecna wewnątrz ścian. Jeśli jest woda w ścianach, będą one musiały być przemalowane lub usunięte. Podczas tego procesu, wskazane jest, aby wiercić kilka otworów na każdej ścianie stadniny co najmniej 5cm od siebie. Pamiętaj, aby uniknąć wiercenia w rury, ponieważ może to pogorszyć wyciek.

Używanie próżni

Używanie próżni do suszenia ścian jest łatwym sposobem na pozbycie się pyłu z suchej zabudowy. Używanie odkurzacza sklepowego lub jednego z ciężkim filtrem HEPA może obsłużyć drobny pył z suchej zabudowy. Zwykłe odkurzacze nie mogą obsłużyć tego drobnego pyłu i wyślą go z powrotem do powietrza. Pył ten jest niebezpieczny dla układu oddechowego i może powodować reakcje alergiczne i inne problemy. Zwykłe odkurzacze mogą się również przegrzewać, jeśli muszą zbierać tak drobne cząstki.

Jeśli nie masz Shop Vac, możesz go wypożyczyć w domu towarowym. Upewnij się, że używasz filtra HEPA i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Będziesz musiał uruchomić próżnię kilka razy, zanim pył zniknie. Dobrym pomysłem jest zrobienie tego kilka razy, aby usunąć jak najwięcej pyłu z suchej zabudowy. Odkurzacz sklepowy powinien być używany do małej sekcji ściany przed przejściem do reszty pokoju.

Inna wskazówka, aby utrzymać pył z suchej zabudowy od zatkania próżni jest usunięcie wszelkiego bałaganu z obszaru. Mniej bałaganu oznacza mniej powierzchni do zbierania kurzu. Chcesz również zminimalizować ruch pieszych w obszarze, jak ludzie będą chodzić przez kurz, kiedy odejdą. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy kupić odkurzacz przeznaczony do czyszczenia suchej zabudowy. Postępując zgodnie z tymi krokami, będziesz w stanie uniknąć pułapek, które mogą prowadzić do pyłu suchej zabudowy.

Ciężki shop-vac jest najlepszy do tego zadania. Odkurzacze do użytku domowego mogą nie poradzić sobie z drobnym pyłem powstającym podczas szlifowania suchej zabudowy. Dodatkowo, mogą one zatkać filtry i silniki z powodu mniejszego pojemnika. Jednak odkurzacze do pracy na sucho i mokro o większej pojemności są przeznaczone do tego zadania i mogą być używane do czyszczenia większych powierzchni. Nie należy też zapominać o kosztach. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, rozważ użycie odkurzacza Shop-Vac.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *