Pomysły na zbudowanie murowanego grilla przed domem

Jeśli chcesz grillować na swoim patio, powinieneś użyć zaprawy ogniotrwałej do zbudowania murowanego grilla. Możesz nawet użyć pieców do pizzy do gotowania. O wymiarach i konstrukcji możesz przeczytać w tym artykule. Oto kilka innych pomysłów, które pomogą Ci w tym projekcie. Pomogą Ci one również stworzyć piękniejszy grill dla Twojego podwórka. Dodatkowo możesz wykorzystać cegły z przodu swojego domu, co sprawi, że będzie on bardziej atrakcyjny.

Wymiary

Budowanie ceglanego grilla nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Potrzebujesz jedynie specjalnych materiałów i odpowiedniego wykończenia, aby uzyskać solidny grill. Musisz rozważyć użycie materiałów takich jak cegła, blacha ze stali nierdzewnej, metalowa paleta, dachówka i drewniany pręt, aby zbudować dobry grill. Poniżej wymieniono wymiary do budowy grilla z cegły. Wymiary do budowy grilla z cegły będą zależały od wielkości Twojego grilla i materiałów, które masz dostępne.

Możesz również użyć patelni ze stali nierdzewnej z podstawą do węgla drzewnego jako przewodnika podczas układania cegieł. Możesz zostawić 10 mm przestrzeni między każdą cegłą. Możesz wykonać grilla, stosując się do wymiarów podanych powyżej. Następnie można dodać pojemnik do przechowywania obok grilla. Upewnij się, że używasz piasku budowlanego do wykonania zaprawy. Gdy grill jest już gotowy, możesz cieszyć się swoją nową przestrzenią na zewnątrz!

Projekt

Ceglany grill wygląda bardzo prosto i wymaga specjalnych materiałów. Grill murowany wykonany jest z żaroodpornej cegły ogniotrwałej lub cegły inżynierskiej, która ma większe wymiary i nie pęka pod wpływem wysokiej temperatury. Pomiędzy dwie ściany wkłada się ceramiczny lub wykonany ze stali nierdzewnej ruszt do grillowania, podtrzymywany przez ceglane gzymsy lub kątowniki. Grille murowane można kupić jako gotowe zestawy, które zawierają cegły, rurę, ruszt i instrukcję montażu. Zestawy do grillowania z cegły są często sprzedawane z dodatkowymi elementami, takimi jak powierzchnie robocze, palenisko i kociołek do wędzenia mięsa.

Jeśli przestrzeń pozwala, można również zbudować stół obok grilla. Odpowiednim blatem będzie płyta chodnikowa. Aby zrobić zaprawę, wymieszaj piasek z cegłą budowlaną i nanieś ją na stół. Gdy wyschnie, możesz umieścić na nim grilla. Pamiętaj, aby spryskać cegły wodą, aby zapobiec wydostawaniu się wilgoci. Chociaż ten grill będzie wymagał więcej pracy, jest wart dodatkowego wysiłku.

Zaprawa ogniotrwała

Zaprawa ogniotrwała to materiał na bazie cementu, który jest używany do cegieł, cegieł ogniotrwałych, kominów i pieców chlebowych. Materiał ten jest w stanie wytrzymać temperatury do 3000 stopni Fahrenheita. W przypadku tych zastosowań zaprawa ogniotrwała jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na swoją trwałość. Materiał jest wykonany z cementu, wapienia i clay.

Można kupić 55-funtowy worek zaprawy ogniotrwałej, która daje około 60 funtów materiału. Jest to świetna wartość w przeliczeniu na funt i spełnia normy formowania ogniotrwałego ASTM C-199, ASTM C-1283 i ASTM E-136. Zaprawa do formowania ogniotrwałego pozwala również na dodanie koloru zaprawy murarskiej, jeśli jest to pożądane.

Piekarnik do pizzy

Aby uzyskać oszałamiający grill z cegieł, możesz zbudować dół ogniowy przed swoim domem. Zanim zaczniesz układać cegły, połóż grill na ziemi i upewnij się, że jest równy. Następnie umieść cegły wokół niego, pozostawiając 10 mm między nimi, aby umożliwić zaprawę. Następnie zaznacz położenie każdej cegły na podłodze. Po ułożeniu pierwszego kursu cegieł, zacznij budować sam grill.

Aby dodać piec do pizzy, rozważ budowę ceglanego pieca obok grilla. Jest to świetny sposób na stworzenie stołu obok Twojego grilla. Płyta chodnikowa jest dobrym wyborem na blat stołu, ale będziesz musiał kupić trochę piasku budowlanego do zaprawy. Niezależnie od tego, czy chcesz gotować mięso, ryby, czy warzywa, będziesz mógł użyć ceglanego grilla do gotowania ich wszystkich.

Grill w kształcie litery L

Jeśli lubisz zabawiać, możesz rozważyć zbudowanie ceglanego grilla w kształcie litery L przed swoim domem. Chociaż ten projekt może wydawać się skomplikowany, to naprawdę nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości, można nawet zbudować wędzarkę, aby przejść z nim! Wspaniałą rzeczą o ceglanych grillach jest to, że są one niezwykle zabawne i nie wymagają żadnych specjalistycznych umiejętności do budowy. Używając podstawowych technik budowlanych, można zbudować jeden w ciągu kilku dni.

Po zakończeniu fundamentu, można rozpocząć budowę. Najpierw należy zakupić patelnię do rozpalania ognia i patelnię ociekową. Możesz kupić te elementy w lokalnym domu lub sklepie z narzędziami. Będą one służyć jako przewodniki do umieszczenia cegieł. Pamiętaj, aby zostawić 5-6 cali przestrzeni pomiędzy każdą cegłą a paleniskiem. Należy również zaplanować budowę co najmniej dwóch lub trzech półek do grilla. Następnie użyj tych półek do przechowywania grillowanych potraw.

Dodanie tandoor

Dodanie tandoor do Twojego murowanego grilla to świetny sposób na dodanie odrobiny pikanterii do Twoich posiłków. Możesz stworzyć tandoor umieszczając cegły ogniste obok siebie. To stworzy cokół, który będzie podstawą tandoor. Następnie można umieścić kosz na szczycie tego cokołu i narysować okrąg wokół podstawy. Następnie możesz pociąć cegły na okrągły kształt za pomocą szlifierki.

Jeśli masz już ceglany grill przed domem, rozważ dodanie do niego tandoor. W ten sposób będziesz mógł przyrządzać różne potrawy, zachowując tradycyjny, ceglany grill. Będziesz miał również możliwość wykorzystania swojego ceglanego grilla jako pieca do pizzy. Urządzenia te mogą być używane do gotowania różnych potraw i mogą być przechowywane w szopach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *