Schody półkowe – jak wyglądają?

W tym artykule omówimy różne rodzaje schodów półkowych i ich zalety. Przyjrzymy się również opływowym centrom medialnym, wbudowanym półkom i szatni. Możesz użyć jednego z tych typów schodów, aby stworzyć miejsce do przechowywania w szafie lub na strychu. Bez względu na to, jaki rodzaj regałów wybierzesz, jest kilka podstawowych rzeczy, o których powinieneś pamiętać.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z kobieta-majsterkujaca.pl

Schody półkowe

Schody półkowe wyglądają jak tradycyjne klatki schodowe w muzeach, ale w rzeczywistości są bardziej skomplikowane niż to. Do budowy półek możesz użyć sklejki, ale nie będą one tak bezpieczne. Następnie użyj wzrostu schodów, aby określić rozmiar półki. Gdy masz już wymiary półki, możesz wyciąć sklejkę. Schody półkowe są nie tylko atrakcyjne, ale są praktyczne, jak również.

Najbardziej efektywnym sposobem wykorzystania przestrzeni pod schodami jest zainstalowanie półek obudowanych. Upewnij się, że te jednostki są wystarczająco duże, aby pomieścić największe książki. Dla maksymalnej użyteczności, użyj dwudrzwiowych szafek z drzwiami z koralikami, które nawiązują do drewnianych sufitów. Szklane gałki dodadzą stylu vintage. Same stopnie schodów powinny być wąskie, aby miejsce do przechowywania nie było zbyt oczywiste. Gdy już zainstalujesz półki, upewnij się, że je oznakujesz.

Wbudowane półki

Jeśli chcesz dodać system półek na swoich schodach, możesz albo zbudować je na górze schodów, albo zbudować półki ze sklejki i przymocować je do boków stopni. Jeśli budujesz je na szczycie schodów, upewnij się, że mają one co najmniej 12 cali głębokości. W ten sposób nie będziesz musiał się martwić o stabilność półek. Możesz również dodać przedmioty dekoracyjne na półkach.

Wymiary Twoich schodów półkowych są również krytyczne, a wzrost i bieg powinny być odpowiednio obliczone. Bieg schodów to długość od szczytu schodów do dolnej części półki. Wzrost to wysokość od podłogi do najwyższego punktu pod schodami. Po obliczeniu tych pomiarów można przystąpić do montażu półek. Jeśli instalujesz półki na szczycie schodów, będziesz musiał dodać dodatkowy kawałek drewna dla górnego spadku.

Streamlined media center

Streamlined media center półki pod schodami ukrywa nieestetyczne kable i oszczędza cenną przestrzeń podłogową. Projekt zawiera podświetlane nisze do wyświetlania. Schody są ozdobione bogatymi drewnianymi detalami, a zamknięte drzwi do przechowywania ożywiają elewację. Pod schodami znajduje się trójkątna półka, która pomieści biurko i książki. Konstrukcja ukrywa nieestetyczne sznurki i przewody i utrzymuje cenną przestrzeń podłogową w stanie nienaruszonym.

Streamlined media center regały schody ma nowoczesny wygląd z dużą ilością miejsca do przechowywania. Media center pod schodami oferuje unikalny obszar wyświetlania i ukrywa nieestetyczne sznurki. Ten projekt zawiera także drewniane półki na kolekcje i dzieła sztuki. Aby stworzyć swój osobisty azyl, rozważ dodanie wygodnego siedzenia, uzupełnionego o szuflady do przechowywania pod siedzeniem ulubionej lektury i przytulnego koca na zimne noce. Lustrzane drzwi służą podwójnemu celowi. Kamuflują nieestetyczne przechowywanie podczas gdy wizualnie rozszerzają małe przestrzenie.

Szatnia

Schody półkowe są użyteczną opcją przechowywania. Jeśli Twój dom ma schody, mogą one dodać miejsce do przechowywania na górnym poziomie. Schody półkowe mają różne wysokości. Im krótszy wzrost, tym wyższa półka. Skośne krawędzie są bardziej trwałe, a także łatwiejsze do czyszczenia. Oto kilka wskazówek dotyczących budowy schodów półkowych. Jest to kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć, zanim zaczniesz budować swój własny storage.

Jeśli budujesz swoje własne półki, możesz zdecydować się na zbudowanie ich na samych schodach. Najprostszym sposobem budowania półek na klatce schodowej jest przymocowanie kawałka zbocza do dna schodów. Następnie przymocuj półki do końców. Po dołączeniu kawałka zbocza, użyj dwucalowych gwoździ, aby przymocować go w miejscu. Oprócz zbudowania ramy, musisz zmierzyć przestrzeń, w której będzie siedzieć półka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *