Gdzie zrobić projekt domu samemu

Jeśli chodzi o projekty typu „zrób to sam”, pomocna może być znajomość kroków i wymaganych umiejętności. Mimo że wiele programów HGTV i artykułów This Old House sprawia, że projekty te wyglądają na łatwe, nie są one dla każdego. Na przykład kafelkowanie ściany prysznica wymaga umiejętności rzemieślniczych i starannego planowania, natomiast instalacja zmywarki wymaga instrukcji i pewnej dozy cierpliwości. Poniżej wymieniono kilka rzeczy do rozważenia przed podjęciem projektu DIY.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z malarz-remonty.pl

Koszt

Budowanie domu od podstaw może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Średni koszt domu to około 110 000 dolarów, a może on wynieść od 40 do ponad 561 300 dolarów. Możesz zmniejszyć ten koszt o połowę, robiąc to samemu, jeśli przestrzegasz kilku podstawowych zasad budowlanych. Materiały potrzebne do budowy domu wahają się od 50 do 100 dolarów za stopę kwadratową. Aby zbudować dom z dwiema sypialniami i jedną łazienką, trzeba by wydać około 100 000 dolarów na materiały.

Przy budowie domu trzeba będzie zatrudnić pomoc z zewnątrz, aby wykonać niektóre zadania. Chociaż możesz myśleć, że projekt DIY pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, rzeczywistość jest taka, że zajmie Ci to dużo czasu i będzie kosztowne. Profesjonalne usługi są zwykle niezbędne do hydrauliki, prac elektrycznych i wylewania fundamentów. Trzeba będzie również uzyskać pozwolenie na budowę, które średnio kosztuje około 1.310 dolarów, w zależności od miejsca zamieszkania. Może kosztować więcej, aby uzyskać pozwolenie na budowę właściciela, więc sprawdź z lokalnym urzędnikiem państwowym, aby dowiedzieć się, co musisz zrobić i ile to będzie kosztować.

Zależnie od wielkości i złożoności domu, koszt wykonania domu od podstaw może wynosić od 8 000 do 820 000 USD. Jednak większość projektów domów budowanych samodzielnie kosztuje w dowolnym miejscu od 122 500 USD do 411 290 USD. W większości przypadków można zbudować dwupiętrowy dom za mniej niż 100 000 dolarów, ale koszt zależy od powierzchni kwadratowej, materiałów i wykończenia. Jeśli nie jesteś pewien, jak zacząć, możesz również skorzystać z domu prefabrykowanego, który może usprawnić proces budowy.

Materiały

Oprócz oszczędności pieniędzy, materiały do samodzielnego wykonania projektu domu mogą również zaoszczędzić czas i energię. Możesz znaleźć dobre oferty na używane materiały z Habitat for Humanity lub online z Craigslist i Facebooka. Przy wyborze materiałów, należy używać drogich materiałów tylko dla głównego punktu centralnego projektu. Tanie materiały powinny być używane jako kawałki wspierające. Zawsze porównuj ceny między sklepami przed podjęciem decyzji. Nie zapomnij porównać materiałów w różnych cenach przed dokonaniem zakupu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *