Ile metrów kwadratowych powinien mieć dom jednopiętrowy?

Posiadanie pokoju dziecinnego w tym samym pomieszczeniu co główna sypialnia jest idealne, ale w drogich miastach jest to prawie niemożliwe. Idealnie byłoby, gdyby wszystkie sypialnie znajdowały się na tym samym piętrze, ale często jest to zbyt kosztowne. Możesz mieć dziecko dzielące pokój z tobą przez pierwszy rok jej życia. W każdym razie żadna sypialnia nie powinna znajdować się obok innej, ponieważ zmniejszy to izolację akustyczną.

Średnia wielkość domu jednopiętrowego

Średnia wielkość domu jednopiętrowego to około 15 stóp wysokości. Liczba ta nie uwzględnia wysokości dachu ani modyfikacji sufitu. Ponadto wysokość domu znacznie się różni, w zależności od nachylenia dachu oraz grubości belek stropowych i fundamentu. Dom z wieloma piętrami może osiągnąć nawet 2.560 stóp kwadratowych powierzchni. Jednak domy jednopiętrowe są droższe w budowie niż inne rodzaje domów. Najdroższe części domu to dach i fundament. Klatka schodowa zajmuje cenną przestrzeń w domu. Nawet pojedyncze schody mogą obrabować dom z 100 stóp kwadratowych cennej przestrzeni.

Jeśli planujesz mieć dziecko, dom jednopiętrowy z dwoma lub więcej sypialniami jest dobrym pomysłem. Żłobek jest najlepszym miejscem do umieszczenia dziecka. Jeśli to możliwe, najlepiej, aby pokój dziecinny dzielił ścianę z główną sypialnią. Jednak w mieście może to być trudne do znalezienia. Również dom jednopiętrowy powinien mieć dwie sypialnie, po jednej z każdej strony wejścia.

Innym czynnikiem do rozważenia przy zakupie nowego domu jest liczba sypialni i łazienek. Średnia wielkość nowych domów w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 62 procent od 1973 do 2015 roku, a dziś średnia wynosi około 1 027 stóp kwadratowych. Ten trend mógł być spowodowany zwiększoną liczbą osób udzielających schronienia w miejscu. Większe domy posiadają również duże podwórka, pokoje bonusowe i jacuzzi. Liczba osób pracujących w domu również dramatycznie wzrosła.

Średnia powierzchnia kwadratowa domu jednopiętrowego

Dom jednopiętrowy ma wyższą cenę niż inne typy, głównie z powodu kosztów budowy. Podczas gdy możesz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy budując dom na jednym piętrze, możesz nie być w stanie dodać drugiego piętra w przypadku domu jednopiętrowego. Z tego powodu, będziesz chciał starannie zaplanować układ domu, aby pomieścić potrzeby każdego członka rodziny. Jednopiętrowy dom jest bardziej prawdopodobne, aby mieć sypialnie po każdej stronie.

Zgodnie z U.S. Census Bureau, średni rozmiar jednopiętrowego domu w Stanach Zjednoczonych wynosi 2 435 stóp kwadratowych. Ważne jest, aby pamiętać, że średnia wielkość domu jednopiętrowego stale rosła w ciągu ostatnich kilku dekad. W 1973 roku przeciętny dom jednorodzinny miał zaledwie 1 660 stóp kwadratowych; do 2010 roku wielkość ta wzrosła o ponad 1 000 stóp kwadratowych.

Choć średnia w USA dla domu jednopiętrowego wzrosła o 62 procent w latach 1973-2015, liczba stóp kwadratowych domu wzrosła o kolejne 59 procent. Domy z piwnicami, czterosezonowymi gankami i strychami nie liczą się do średniej wielkości. Informacje z MLS i umowy kupna są doskonałym źródłem informacji do określenia wielkości domu. Zanim kupisz dom, upewnij się, że zmierzysz jego powierzchnię kwadratową przed podpisaniem umowy.

Obliczanie powierzchni kwadratowej domu jednopiętrowego

Wiele osób jest zdezorientowanych koncepcją powierzchni kwadratowej i łatwo dostrzec dlaczego. Istnieją pewne obszary, które nie powinny być uwzględnione podczas obliczania powierzchni kwadratowej domu jednopiętrowego. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o square footage. Po pierwsze, pamiętaj, że przestrzeń ściany jest częścią całkowitej powierzchni kwadratowej. Podobnie, dom dwupiętrowy ma dodatkowe piętro ścian zewnętrznych. Wreszcie, dwupiętrowe domy mają mniej użyteczny square footage.

Aby określić powierzchnię kwadratową dwupiętrowego domu, trzeba będzie obliczyć powierzchnię kwadratową każdego pokoju. Niedokończone obszary i pokoje powinny być wyłączone z tego obliczenia. Gdy masz już wszystkie swoje pokoje mierzone, dodać je razem, aby uzyskać całkowitą powierzchnię kwadratową domu. Jeśli dom ma nieregularny kształt, można użyć kalkulatora powierzchni kwadratowej, aby dowiedzieć się, ile stóp kwadratowych zajmuje każdy pokój.

American National Standards Institute ustanowił standard pomiaru powierzchni kwadratowej domów jednopiętrowych. W określaniu GLA domu, ANSI używa linii środkowej budynków. Wytyczne są konkretne co do miejsca pomiaru ścian na zewnątrz. Dzięki temu łatwiej jest to zrozumieć. Aby zmierzyć gotowe powierzchnie, należy umieścić laserowe narzędzie do pomiaru odległości na jednej ścianie i skierować je na przeciwległą ścianę. Otrzymany wynik pomiaru powierzchni kwadratowej jest wyświetlany na ekranie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *