Piec nadmuchowy do domu jednorodzinnego – jaki wybrać?

Jeśli chodzi o typ pieca, którego potrzebujesz dla swojego domu, istnieje kilka możliwości wyboru. Te wybory to praca jednostopniowa, praca wielobiegowa, ocena AFUE i certyfikacja Energy Star. Jeśli nie jesteś pewien, który wybrać, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli kupujesz nowy dom, możesz chcieć wybrać model o wysokiej wydajności, który jest w stanie utrzymać komfortową temperaturę przez cały rok.

Single-stage operation

Choć większość ludzi ma jednostopniowe piece blow operation, powinieneś wiedzieć, że możliwe jest uaktualnienie do dwustopniowego pieca blow. Dwustopniowe piece działają na niższym poziomie wydajności cieplnej, a następnie kopać w drugim etapie, aby zapewnić więcej ciepła. Dwustopniowe piece wymagają dwóch oddzielnych przełączników ciśnienia, aby monitorować poziom ssania podczas niskich warunków ogniowych i wysokich warunków ogniowych. Mają również różne poziomy wentylacji.

Piec modulacyjny pozwala kontrolować ilość spalanego paliwa. Dzięki technologii modulacji, piec może stale dostosowywać swoją pracę do potrzeb użytkownika. Dzięki temu może on produkować lepsze ogrzewanie całego domu, zużywając przy tym mniej paliwa. Ponadto, piece modulujące wykorzystują również niższe ustawienia dmuchawy, co zmniejsza ilość paliwa wymaganego do utrzymania komfortowej temperatury. Niższe ciśnienie przepływu powietrza poprawia wydajność filtra pieca, poprawiając jednocześnie jakość powietrza w pomieszczeniach.

Pomimo zalet pracy dwustopniowej, piece dwustopniowe wymagają więcej paliwa niż jednostopniowy piec nadmuchowy dla domu jednorodzinnego. Dwustopniowy piec ma niższą prędkość wentylatora w pierwszym etapie, co utrzymuje poziom hałasu w dół. Jednak wentylator o wyższej prędkości w etapie 2 sprawi, że piec będzie głośniejszy. Ważne jest, aby sprawdzić, czy twój piec jest w stanie obsłużyć ilość paliwa, którego używa. Jeśli planujesz ekologiczne rozwiązanie w swoim domu, sprawdź: https://ekohub.pl/jaki-piec-do-fotowoltaiki.

W przypadku, gdy mieszkasz w domu jednorodzinnym, powinieneś rozważyć dwustopniową pracę pieca ciosowego. Wyższe ustawienie zapewnia pełną wydajność pieca, natomiast niższe ustawienie daje komfort w domu przez około 80% czasu. To pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za media w dłuższej perspektywie. Tak więc, kiedy porównujesz ceny między tymi dwoma, upewnij się, że pamiętasz o efektywności energetycznej.

Multi-speed operation

Jeśli chcesz zmaksymalizować efektywność energetyczną swojego systemu HVAC, poszukaj pieca wielostopniowego do pracy ciosowej dla domu jednorodzinnego. Te piece wykorzystują dwustopniowe silniki o zmiennej prędkości, które podnoszą się do pożądanej temperatury. Ta technologia pomaga zmniejszyć hałas systemu, jednocześnie zwiększając komfort w pomieszczeniach. Ponadto, można skorzystać z 10-letniej ograniczonej gwarancji na wewnętrzne części funkcjonalne. Aby rozpocząć pracę z nowym piecem, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych silnikach.

Wielobiegowa dmuchawa jest podobna do wentylatora kontrolującego temperaturę w samochodzie. Ma kilka prędkości pracy, aby zapewnić bardziej równomierny poziom komfortu w ciągu dnia. Ocena AFUE pieców gazowych waha się od osiemdziesięciu ośmiu procent do dziewięćdziesięciu ośmiu procent, co wskazuje na większą wydajność. Ten typ pieca jest bardziej energooszczędny niż dmuchawy jednobiegowe, które mają tylko jedną prędkość.

Piece jednostopniowe działają na jednej prędkości lub innej. Ten typ pieca będzie dmuchać ciepłe powietrze, gdy temperatura jest niższa niż ustawiona temperatura na termostacie i zatrzymać, gdy temperatura domu osiągnie pożądaną temperaturę. Powoduje to powstawanie gorących i zimnych miejsc pomiędzy ustawieniami włączonymi i wyłączonymi oraz marnowanie energii. Piec wielobiegowy działa na dwóch różnych prędkościach, pozwalając wybrać to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Ocena AFUE

Wybierając odpowiednią ocenę AFUE dla pieca ciosowego w domu jednorodzinnym, możesz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media. Zapewni również bardziej komfortowe temperatury wewnątrz domu. Oceny AFUE można znaleźć na etykiecie EnergyGuide na piecach. Starsze modele mogą wymagać częstych napraw i wyższych kosztów energii. Jeśli planujesz wymianę, rozważ nowszy model, który ma wyższą ocenę AFUE. Twój wykonawca może pomóc Ci wybrać najlepszy piec dla Twojego domu, w oparciu o cechy Twojego domu i Twój budżet.

Ocena AFUE Twojego pieca ciosowego dla domu jednorodzinnego jest ważna, ponieważ określa, jak wydajny jest piec. Im wyższy numer, tym bardziej wydajny jest piec. Możesz sprawdzić ocenę AFUE na płycie czołowej pieca lub patrząc na jego numer seryjny. Ocena AFUE to procent paliwa przekształconego w ciepło użytkowe. Na przykład, 85% AFUE pieca oceny przekształca osiemdziesiąt pięć procent paliwa w ciepło, podczas gdy 15 procent oceny jest mniej wydajny i daje część paliwa jako odpady.

Jeśli mieszkasz w zimniejszym klimacie i płacisz wyższe rachunki za gaz, rozważ zainstalowanie 96% AFUE pieca gazowego. To będzie płacić za siebie szybko, a będziesz korzystać z obniżonego rachunku za energię, zbyt. Nawet jeśli Twój rachunek za gaz jest niższy niż średnia, nadal możesz korzystać z zalet pieca gazowego o sprawności 96% AFUE. W rzeczywistości możesz nawet kwalifikować się do rabatu energetycznego.

Jeśli wymieniasz przestarzały piec gazowy, możesz rozważyć zainwestowanie w piec gazowy o wysokiej wydajności 96% AFUE. Podczas gdy jest to nadal minimalna wydajność należy rozważyć, to nadal jest znacznie bardziej wydajne niż starszych modeli. Jeśli możesz sobie pozwolić na dodatkowy koszt nowego pieca, możesz zaoszczędzić do 1000 dolarów rocznie. Będziesz również cieszyć się niższymi rachunkami za energię, ponieważ używasz mniej oleju.

Certyfikat ENERGY STAR

Aby osiągnąć certyfikat ENERGY STAR dla pieca ciosowego dla domu jednorodzinnego, potrzebujesz nowej jednostki, która używa elektronicznie komutowanego silnika (ECM) i może dostosować prędkość do żądanej temperatury. Silniki ECM pozwalają zaoszczędzić około 25 do 75 procent na rocznych kosztach operacyjnych. Dodatkowo, silnik ECM poprawia przepływ powietrza w domu i redukuje gorące i zimne miejsca. Te nowe modele są ekonomiczne i mogą zaoszczędzić nawet 300 CAD rocznie.

Wielkie korzyści z programu ENERGY STAR obejmują obniżone koszty energii, mniej skarg dotyczących komfortu i większe zadowolenie mieszkańców. Wielu budowniczych i zarządców nieruchomości również zgłasza wzrost zadowolenia klientów z programu ENERGY STAR. A ponieważ domy te są często bardziej przyjazne dla mieszkańców, ich wyceny są wyższe niż ich niecertyfikowanych odpowiedników. Na przykład izolacja na 30 Watkins St. zwiększa ogólną wartość izolacyjną ścian. Działa ona również jako przekładka termiczna nad ramą. Wszystkie szwy i połączenia są spienione razem i służą jako pierwsza warstwa obrony przed infiltracją powietrza.

Piece z przepływem w dół dla domów mobilnych

While wiele domów mobilnych wykorzystuje ten sam system grzewczy z wymuszonym obiegiem powietrza, co dom jednorodzinny, istnieje kilka różnic między nimi. Pierwszy z nich wykorzystuje dmuchawę napędzaną silnikiem do przemieszczania powietrza przez przewody. W rezultacie, ciepłe powietrze jest wypychane z pieca i do domu przez otwory wentylacyjne i rejestry. Ogrzane powietrze jest następnie zasysane z powrotem do pieca przez kanał powrotny. Cykl ten powtarza się. Korzystanie z dmuchawy w domu mobilnym może sprawić, że cały proces będzie bardziej efektywny.

Największa różnica między ciosem a piecami typu downflow polega na tym, że ten ostatni jest przeznaczony do efektywnego rozprowadzania ciepła. Piec cios działa przez cyrkulację powietrza zamiast pchania go przez przewody. Piec downflow jest bardziej wydajny, ale żaden z nich nie ma tak wielu funkcji jak piec ciosowy. Pierwszy jest również bardziej wydajny i jest idealny dla domów mobilnych, które mają ciasne przestrzenie. Zarówno piece typu blow, jak i downflow można znaleźć online.

Piece typu blow i downflow mogą być częścią większego systemu HVAC. Piec downflow może pracować lepiej w trybie chłodzenia, ponieważ chłodniejsze powietrze naturalnie tonie, podczas gdy cieplejsze powietrze wznosi się. System HVAC może wykorzystać ten naturalny przepływ powietrza, aby wypchnąć chłodniejsze powietrze z powrotem w górę. Piece Downflow są również świetne dla domów, które nie mają piwnicy. Mogą być umieszczone w dowolnym miejscu w domu, bez konieczności dodawania kosztownej piwnicy.

Choć zarówno piece z przepływem w górę, jak i w dół są ogólnie podobne w cenie, ich skuteczność może się różnić w zależności od klimatu i projektu domu. Upflow piece są bardziej energooszczędne i wymagają mniej podłogi, podczas gdy piece downflow wymagają wzmocnionej podłogi i są zainstalowane na poddaszu. Te pierwsze mogą być bardziej komfortowe, ponieważ ogrzane powietrze unosi się z poziomu podłogi, dzięki czemu dom czuje się cieplejszy. Należy również rozważyć, czy można zainstalować piec w piwnicy domu, jeśli mieszkasz w obszarze o surowej pogodzie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *