Budowa budy na podwórku

Zanim zbudujesz budę dla swojego psa, musisz zastanowić się nad jej lokalizacją, wielkością i materiałem, z którego będzie wykonana. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiednich materiałów. Budowa budy na podwórku wymaga sporo planowania. Niezależnie od lokalizacji, powinna być ona bezpieczna, sucha i wolna od zagrożeń. Niezależnie od tego, czy wybierzesz otwartą czy zamkniętą budę, powinieneś upewnić się, że jest ona wykonana z trwałego, antypoślizgowego materiału.

Wybór lokalizacji budy

W czasie gdy buda z internatem utrzymuje zwierzęta w klatkach, istnieje wiele typów do wyboru. Niektóre są podstawowe i trzymają zwierzęta w małych klatkach, podczas gdy inne są bardziej jak luksusowy ośrodek. Pomyśl o potrzebach swojego zwierzaka i zdecyduj, jaki rodzaj budy chcesz dla swojego zwierzęcego przyjaciela. Będziesz również chciał rozważyć, ile opłata za budę. Niektóre budy są bardziej luksusowe niż inne, więc będziesz chciał rozważyć cenę przed wyborem obiektu z wyżywieniem.

Sprawdź warunki sanitarne budy. Buda powinna być wolna od zapachów, dobrze oświetlona i obsadzona przez sumienny personel. Czysta buda zapobiegnie rozprzestrzenianiu się chorób. Buda powinna znajdować się blisko domu dla Twojego pupila. Powinna być na tyle przestronna, aby pomieścić miejsca do spania i jedzenia dla Twojego psa. Buda powinna być również wygodna dla pracowników i być komfortowym miejscem dla Twojego pupila.

Jeśli planujesz umieścić budę dla psa na stałe, zastanów się ile psów pomieści. Większa buda będzie wymagała więcej miejsca, więc upewnij się, że lokalizacja jest zacieniona. Kolejnym czynnikiem do rozważenia są warunki pogodowe. Jeśli Twoja okolica jest podatna na wiatr i deszcz, upewnij się, że uwzględnisz ten czynnik przy wyborze lokalizacji. Plastikowe budy są bardzo odporne na deszcz, ale budy z płótna muszą być umieszczone pod wodoodporną pokrywą. Możesz również rozważyć zakup kurtki dla psa, która ochroni Twojego pupila przed wilgocią zawartą w powietrzu.

Wybór rozmiaru budy

O wielkości budy dla psa decyduje rasa i wiek Twojego pupila. Mniejsze budy nie oferują wystarczającej przestrzeni dla dużego psa. Duża buda powinna być na tyle wysoka, aby średniej wielkości pies mógł wygodnie stanąć, położyć się i wyciągnąć nogi. Również ogon psa nie powinien dotykać górnej części budy, gdy zwierzę stoi.

Oprócz zapewnienia, że twój zwierzak jest bezpieczny od elementów, budy dla psów są ważną częścią domu. Właściciele psów na zewnątrz potrzebują bud, aby zapewnić im cień i trochę spokoju. Powinieneś rozważyć materiał, z którego wykonana jest buda, a także miejsce, w którym chcesz ją umieścić. Upewnij się, że unikasz tarasów lub obszarów, gdzie obcy mogą chodzić obok.

Powinieneś również rozważyć wysokość psa i wysokość skoku. Małe budy są świetne dla szczeniąt, ale większe budy są najlepsze dla dużych ras. Jeśli nie masz pewności co do wysokości psa, możesz zakupić bardzo wysokie ogrodzenie lub budę z zamkniętą górą. Jeśli martwisz się o przestrzeń, możesz również kupić matę do budy i małe meble dla psów.

Wybór materiału na budę

Masz wiele opcji, jeśli chodzi o wybór materiału na budę na podwórko. W przypadku pierwszej opcji, możesz wybrać standardową prostokątną budę dla psa wykonaną z niepowlekanej stali. Jednakże, jeśli chcesz dostosować obudowę swojego zwierzaka, możesz wybrać dowolny kształt lub rozmiar. Jeśli planujesz tymczasowe umieszczenie, rozważ dodanie betonowej płyty do dna i dodanie drutu z kurczaka wokół boków.

Jeśli mieszkasz w obszarze z bardzo silnymi wiatrami, upewnij się, że wybierzesz zacienione miejsce dla budy. Bez odpowiedniego cienia, buda stanie się niebezpiecznym miejscem dla psa. Upewnij się również, że nie jest ona umieszczona w miejscu nasłonecznionym, gdzie słońce będzie bezpośrednio w nią uderzać. Dobrym miejscem na budę jest róg podwórka.

Jeśli planujesz zbudować stałą budę, będziesz chciał rozważyć ilość konserwacji, jakiej będzie wymagać. Podczas gdy płyty betonowe nie wymagają malowania, będziesz musiał je regularnie wymieniać, aby odchody nie zapychały betonu. Na szczęście przenośne budy nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych. Możesz umieścić je gdziekolwiek chcesz, ale powinieneś unikać obszarów trawnika o niskim poziomie gruntu. Dodatkowo będziesz chciał wziąć pod uwagę drenaż terenu.

Wybór podłogi budy

Jest kilka korzyści z podłogi budy wykonanej ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest łatwy w utrzymaniu i jest niezwykle elegancki. Podczas gdy niektórzy ludzie martwią się, że stal nierdzewna może spowodować śliską powierzchnię, materiał ten jest rzeczywiście niezwykle trwałe i będzie trwać przez wiele lat z właściwej konserwacji. Pamiętaj tylko, aby wybrać odpowiedni rozmiar i rodzaj otworów odwadniających dla budy. W przeciwnym razie, twój pies może poślizgu i get hurt.

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, czy chcesz, aby podłoga budy być zainstalowany wewnątrz lub na zewnątrz. Niektóre są wykonane do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, więc sprawdź, aby upewnić się, że wybrany materiał jest odpowiedni dla Twojego środowiska. Upewnij się, że szukasz odporności na wodę, gdy szukasz podłogi budy, ponieważ deszcz jest dużym problemem dla większości rodzajów podłóg na zewnątrz. Wreszcie, upewnij się, aby zrobić swoje badania i wybrać podłogę budy wykonane z gumy, tworzywa sztucznego lub vinyl.

Wybierając podłogę budy wykonane z gumy lub tworzywa sztucznego, należy rozważyć trwałość materiału. Maty gumowe, które możesz kupić do swojej budy powinny być bardzo trwałe i wytrzymać psie paznokcie i inne uszkodzenia. Podłogi do budy dla psów na zewnątrz powinny być odporne na elementy pogodowe, takie jak słońce, śnieg, lód i promienie UV. Materiał ten nie jest odpowiedni dla wszystkich ras psów.

Wybieranie wybiegu budy

Zanim zbudujesz swojemu psu budę na podwórku, upewnij się, że wybierzesz miejsce, które jest poza zasięgiem sąsiadów, dróg lub ruchliwych ulic. Weź pod uwagę szczekanie psa, jeśli będziesz przebywał poza domem. Najlepszym wyborem dla zewnętrznych bud jest ogrodzenie z ogniw łańcucha. Ogrodzenie z ogniw łańcucha jest tanie i łatwe w montażu, a nawet można kupić wstępnie wykonane sekcje z lokalnego centrum domu.

Lokalizacja budy jest bardzo ważna, ponieważ będzie dyktować projekt struktury, materiały użyte do budowy i produkt końcowy. Buda, która znajduje się zbyt daleko od domu może spowodować, że pies będzie szczekał non stop. Również buda, która jest zbyt mała ograniczy ruch psa, co może być dla niego szkodliwe.

Wielkość budy dla psa będzie zależała od tego, ile masz szczeniąt. Jeśli twój pies jest małą rasą, może być w porządku z budą o wysokości czterech stóp. Upewnij się jednak, że Twój pies może się z niej wydostać bez utknięcia na ogrodzeniu. W przeciwnym razie Twój pies będzie miał problem z dostaniem się do budy. Z tego powodu najlepiej jest umieścić budę w obszarze podwórka, który nie jest często używany.

Utrzymanie budy w higienie

Higiena jest ważnym aspektem posiadania psa, więc chcesz się upewnić, że Twoja buda dla psa jest tak czysta, jak to tylko możliwe. Regularne zabiegi dezynfekcyjne mogą wyeliminować bakterie i zapobiec utrzymującym się zapachom. Dezynfekcja budy powinna być przeprowadzana co miesiąc, a także mądrze jest dezynfekować zabawki, posłania i miski z wodą. Ponadto, należy często zmieniać wodę, ponieważ kał i włosy mogą się rozmnażać w nieczystych miejscach.

Odpadki wodne będą się zbierać w miskach i legowisku hodowli. Upewnij się, że te obszary są utrzymywane w czystości, używając węża do spryskiwania całego obszaru. Zapobiegnie to rozlewaniu się brudnej wody na posłanie. Dodatkowo, możesz zachęcić swojego psa do utrzymania obszaru w czystości, umieszczając na nim znak lub emafor, który mówi: „Nie defekuj w tym obszarze.”

Czystość jest kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia podczas czyszczenia budy dla psa. Brudna buda może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych zarówno u psów, jak i u ludzi. Na przykład, parwowirus psów typu 2 jest bardzo zaraźliwy i rozprzestrzenia się poprzez kontakt z odchodami. Ponadto, kaszel kenelowy, znany również jako zakaźne zapalenie tchawicy i oskrzeli psów, może rozprzestrzeniać się w powietrzu i może powodować kaszel u Twojego psa. Regularne czyszczenie może zapobiec tej infekcji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *